Pierwsza norma arcymistrzowska Bartłomieja Niedbały

Pierwsza norma arcymistrzowska Bartłomieja Niedbały

Bartek Niedbała odnotował rewelacyjny występ w rozgrywanym na Słowacji turnieju szachowym „Piestany OPEN”,

który odbył się w lipcu 2022r. na dystansie 9 rund z tempem 90 min + 30 sekund za posunięcie na zawodnika. Bartek rozstawiony z 20 numerem miejscem startowym wśród 64 zawodników, zdobył 6,5 punktów na 9 możliwych, kończąc zawody bez porażki. Wszyscy zawodnicy z miejsc od 1 do 6 zdobyli po 6,5 pkt, a o kolejności miejsc decydował punktacja pomocnicza. Ostatecznie Bartka sklasyfikowano na 2 miejscu. Bartek rozegrał 4 partie z arcymistrzami z Włoch, Islandii, Ukrainy oraz federacji rosyjskiej, 3 partie z mistrzami międzynarodowymi ze Słowacji, Indii i Mołdawii oraz dwie partie z mistrzami fedaracji FIDE (z Polski – Kamilem Warchołem i z Ukrainy). Jednak najcenniejszym turniejowym osiągnięciem dla Bartłomieja było uzyskanie pierwszej z trzech wymaganych norm na arcymistrza szachowego, poprzez osiągnięcie rankingu na poziomie 2623 elo. Aktualny ranking Bartka wynosi 2418 punktów elo.

Najbliższe planowane starty Bartka to udział w turniejach w czeskich Pardubicach, sierpniowym Festiwalu Szachowym w Ustroniu oraz wrześniowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Mamaji w Rumunii.

Należy wspomnieć, że udział w Mistrzostwach Świata zostanie dofinansowany ze środków Gminy Zbrosławice. Również dzięki dofinansowaniu Gminy Zbrosławice, Bartkowi umożliwiono zajęcia treningowe z ubiegłorocznym Wicemistrzem Polski seniorów w szachach klasycznych, GM Wojciechem Morandą. Każdorazowo grając na Mistrzostwach Polski lub innych turniejach, Bartek promuje Gminę Zbrosławice w kraju i w Europie.

Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.