PODSUMOWUJEMY 2022 ROK
Prawdziwi Pionierzy są tylko jedni! Podsumowujemy szachowy 2022 rok!
Wystawialiśmy drużyny w ligach ogólnopolskich
- Ekstraliga Juniorów, 2. miejsce
- II Liga Juniorów, 1. miejsce
- III Liga Juniorów, 1. miejsce
- IV Liga Juniorów (3 drużyny), 2. miejsce
- I Liga Seniorów, 12 miejsce
Wystawialiśmy drużyny w ligach śląskich
- Ekstraliga Śląska Juniorów (2 drużyny), 2. miejsce
- Ekstraliga Śląska Seniorów, 2. miejsce
Wystawialiśmy drużyny w
- Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich, 5 miejsce w eliminacjach
- Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów (3 drużyny), 4 miejsce
Wystawialiśmy drużyny w ligach zagranicznych
Współfinansowaliśmy wyjazdy juniorów na
- Mistrzostwa Świata w Batumi, nagradzane 5 miejsce Antoni Radzimski
- Mistrzostwa Świata w Mamai, 17 miejsce Bartłomiej Niedbała
- Mistrzostwa Europy w Antalya, 16 miejsce Antoni Radzimski
- Mistrzostwa Świata w Szachach Błyskawicznych, 2. miejsce Zuzanna Gaszka
- Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich, 8 miejsce Zuzanna Gaszka
- Mistrzostwa Polski, nagradzane 6 miejsce Aleksandra Mróz
- Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich, 1. miejsce Antoni Radzimski, 2. miejsce Bartłomiej Niedbała
- Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych, 1. miejsce Antoni Radzimski, 3.miejsce Leonard Łęcki, 3. miejsce Zuzanna Gaszka, 3. miejsce Lena Obrochta
- Mistrzostwa Międzywojewódzkie, 2. miejsce Leonard Łęcki,
- Mistrzostwa Śląska, 1. miejsce Lena Obrochta, 2. miejsce Jakub Herwy, 3. miejsce Mateusz Dziendziel
- Mistrzostwa Śląska w Szachach Szybkich, 1. miejsce Leonard Łęcki, 1. miejsce Antoni Radzimski, 1. miejsce Emilia Kulik, 2. miejsce Mikołaj Słobodzian, 2. miejsce Mateusz Dziendziel, 3. miejsce Natalia Strzoda
- Puchar Śląska, 7 miejsce Szymon Baran
Współorganizawaliśmy i organizowaliśmy turnieje
- Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Katowicach, 119 i 95 m-ce Marcin Molenda
- Festiwal Szachy w Ustroniu Łączą Pokolenia, nagradzane 4 miejsce Kazimierz Drabiniok
- Turniej Open Jastrzębie, 8 miejsce Zuzanna Adamczyk
- XII Mistrzostwa UKS Pionier, 1. miejsce Dominik Chaber
- 3 zjazdy Szachowa Liga Miast, 1. miejsce Dawid Pala, 1. miejsce Szymon Baran
- 4 turnieje szkoleniowe, gr. A 1. miejsce Bartosz Bała, gr. B 1. miejsce Rafał Bergolc, gr. C 1. miejsce Patryk Borkowski, gr. D 1. miejsce Gabriel Kraszewski
- 7 turniejów szkoleniowych, gr. A 1. miejsce Bartosz Bała, 8 turniejów szkoleniowych gr. B 1. miejsce Aleksandra Mróz
Realizowaliśmy zgrupowania klubowe i wyjazdy
- Sobieszewo, 1. miejsce Antoni Radzimski
- Ustroń, 9 miejsce Tomasz Gałuszka
- Sarnaki, 2. miejsce Leonard Łęcki
- Bohumin, 2. miejsce Stanisław Żyłka
Prowadziliśmy
- Szkolenie grupy początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej
- Szkolenie grupy pro
Wraz z SM Jas-Mos wspieraliśmy
- Szachowe rodziny z Ukrainy
Na koniec przypominamy
- W symultanie z XV Mistrzem Świata Visvanathan Anand wygrał nasz Senior i Członek Zarządu Krzysztof Orzechowski!
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania naszym Juniorom, Seniorom, Trenerom, zaangażowanym Rodzicom i całemu Zarządowi za ten piękny 2022 rok! Bez Was nie byłoby tych sukcesów! Brawo!
Witaj 2023, gramy dalej!